افتخاری دیگر برای شرکت پیش رو پوشان

قرار گرفتن در لیست تامین کننده گان تجهیزات ایمنی و البسه کار منابع ذوب آهن اصفهان ، اداره محیط زیست لرستان و همچنین فولاد اصفهان

ذوب آهن اصفهان از سال ۱۳۴۶ آغاز و با ایجاد کارگاه های کک سازی، اگلومراسیون و کوره بلند شماره ۱ در نیمه اول دی ماه ۱۳۵۰ ،  بهره برداری از مجتمع با تولید چدن آغاز شد و تولید محصولات فولادی  نیز با راه اندازی بخش فولاد سازی و مهندسی نورد در دی ماه ۱۳۵۱ با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در سال شروع شد.  متعاقب آن در سال ۱۳۵۱ کارهای ساختمانی و اجرایی طرح توسعه برای رسیدن به ظرفیت ۹۰۰/۰۰۰ /۱ تن فولاد در سال با احداث کوره بلند شماره ۲ و توسعه بخش های مختلف آگلومراسیون،  کک سازی، فولاد سازی، نورد و …. شروع گردید. و عملیات ساختمانی کمپلکس چدن در سال ۱۳۵۷ به اتمام رسید. به دلیل اشکالات موجود در طراحی ماشین های ریخته گری مداوم روسی،  فولادسازی به عنوان گلوگاه و محدود کننده تولید بود که درهمین رابطه از سال ۱۳۶۷ نصب دو ایستگاه ریخته گری مدرن از کشور ایتالیا شروع و در سال ۱۳۶۹ بهره برداری کامل از کمپلکس فولاد تا مرز ظرفیت اسمی انجام پذیرفت.

محیط زیست لرستان در سال ۱۳۵۳ پس از برپایی كنفرانس جهانی محیط زیست در استكهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در ۲۱ ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد و از نظر تشكیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و كیفیت سازگار با ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

فولاد اصفهان كه اكنون يكي از بزرگترين واحدهاي صنعتي جمهوري اسلامي ايران است در زميني به مساحت ۳۵  كيلومتر مربع در نزديکي شهر مباركه و در ۷۵ كيلومتري جنوب غربي شهر اصفهان واقع شده است. عمليات اجرايي اين مجتمع در سال ۱۳۶۰ آغاز گرديد. اولين كوره قوس الكتريكي واحد فولادسازي اين مجتمع در مهر ماه سال  ۱۳۷۰ راه اندازي شد و در ۲۳ ديماه سال ۱۳۷۲  خطوط توليد اين كارخانه بزرگ توسط رئيس جمهور وقت افتتاح گرديد.

پیشروپوشان افتخار دارد تا در لیست تامین کننده گان تجهیزات ایمنی والبسه کار منابع ذوب آهن ، اداره محیط زیست لرستان وفولاد اصفهان قرار گیرد.

   • تاریخ ارسال : ۲۲ آذر ۱۳۹۶
  • |
  • نوشته شده توسط : rahkar-user